Jak myć i suszyć pędzle? Mój sposób na ich pielęgnację

Witajcie

O tym, dlaczego mycie pędzli jest tak ważne pisałam Wam tutaj!
Dziś chciałabym Wam opowiedzieć jak pielęgnuje swoje pędzle.

Mycie i czyszczenie

Metod na czyszczenie pędzli jest wiele. Najpopularniejsza to ta, która wymaga od nas  najmniejszego wkładu finansowego oraz przygotowania to mycie  pędzli w ciepłej wodzie z użyciem mydła szarego mydła czy delikatnego szamponu do włosów. Często też moczę najpierw pędzle w płynie micelarnym. Wówczas nalewam odrobinę do miseczki i kolejno wsadzam pędzelki ocierając o brzeg miseczki. Pędzle płucze przeważnie pod bieżącą wodą, aby dostarczyć im jak najczystszej wody. Trzeba także pamiętać aby płucząc czy mocząc w miseczce, moczyć samo włosie. Mocząc łączenie trzonka z włosiem, możemy spowodować ryzyko rozklejenia pędzla.

Do szybkiej dezynfekcji używam płynu z Inglota - Brush Cleanser przeznaczonego do pędzli naturalnych oraz syntetycznych. Dostępny jest on w 150ml  butelce z atomizerem. Zamiast tego można użyć wysokoprocentowy alkohol np. spirytus spożywczy ale nigdy nie salicylowy.Osuszanie

Warto pamiętać, że z mokrego włosia woda może przedostać się skuwki, czego efektem może być rozklejeni rączki. Dlatego świeżo umyte pędzle najlepiej ustawić  włosiem w dół. Są do tego specjalne stojaki. Jeśli takiego nie posiadamy, możemy położyć je na płasko na ręczniku. Nie należy wyciskać wody ponieważ może to powodować deformację pędzla lub wypadanie włosia.
Nie powinno suszyć się ich na kaloryferach ani na słońcu czy przy użyciu suszarki.


A Wy jak myjecie swoje pędzelki?
Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka