Dlaczego częste mycie pędzli jest tak ważne!?

Witajcie :)
Dziś przychodzę do Was z tematem brudnych pędzli!

Włosie, bez względu na jego rodzaj trzeba czyścić regularnie a zwłaszcza pędzle do korektora czy podkładu.


Dlaczego czyszczenie pędzli i gąbeczek do makijażu jest takie ważne i do czego może prowadzić używanie brudnych akcesoriów kosmetycznych ?

Regularne oczyszczanie twarzy u kosmetyczki, peelingi, tonizowanie skóry i stosowanie różnych preparatów do pielęgnacji na nie wiele się zda, jeśli będziemy stosować brudne pędzle.
  
Na pędzlu znajdziemy nie tylko resztki naszego kosmetyku, ale także łojotok, kurz i masę bakterii.


Brudne akcesoria sprawiają, że zarazki rozmnażają się nie tylko na twarzy, ale i w używanych kosmetykach. Niestety, pędzle przenoszą bakterie, do produktów kosmetycznych. Najlepszą dla nich pożywką jest wilgotne środowisko, czyli przypadku kosmetyków do makijażu podkłady w płynie, korektory, kremowe cienie i róże do policzków oraz eyelinery.

Aplikatory do makijażu przenoszą nie tylko bakterie, ale także wirusy, które mogą przyczyniać się do infekcji np. oczu. Ryzykowne jest również korzystanie z zanieczyszczonego pędzla do ust, który może przenosić wirusa opryszczki.


Stosowanie nie mytych pędzli czy gąbeczek może nasilać podrażnienia i objawy trądziku, zwiększa ilość wągrów czy blokuje pory.

Korzystanie w pędzli pełnych resztek różnych kosmetyków utrudnia także aplikację. Pędzle pełne podkładów stają się sztywne, mało elastyczne, tworzą się na skórze zacieki. Dodatkowo, malowanie brudnymi pędzlami powoduje mieszanie używanych wcześniej pigmentów.  Często może się więc zdarzyć, że odcień cienia czy pomadki będzie się różnić lub przyczepność do skóry będzie dużo gorsza.


 A Wy, jak często czyścicie swoje pędzle? jaki macie sprawdzony patent na utrzymanie ich w czystości?
Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka