Olejek arganowy tłoczony na zimno, Optima Plus

Dzień dobry robaczkiJ

Po kilku dniach przerwy, kilka dni pracy i znowu wolne. No chyba, że ktoś z Was wziął dodatkowe dni wolnego!
Ten wpis jednak nie będzie o tym, co robiłam w weekend, a o kosmetyku pielęgnacyjnym, z którego jestem bardzo zadowolona.


Nikogo już chyba nie zdziwi jeśli napiszę, że uwielbiam kosmetyki naturalne ani to, że istnieje coś takiego jak olejek arganowy. Tajemnicą nie będzie także to, że ma on wiele super właściwości. Ale czy każdy z Was wie, że tylko naturalne, tłoczone na zimno oleje są najlepsze dla naszej skóry i włosów?!


Oleje tłoczone na zimno, pozyskiwane są bez udziału chemicznych rozpuszczalników, czyli są ekologiczne.  Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych, oleje te zawierają frakcje nieglicerolowe. W odróżnieniu od olejów rafinowanych, mają bardziej mętną barwę, ale i bogatszy smak i naturalny zapach. Ponieważ proces ten odbywa się bez udziału wysokich temperatur, olej nie traci witaminy E, która jest naturalnym konserwantem i chroni go przed jełczeniem. Mimo wszystko taki olej, ma dużo krótszy termin ważności. Kolejnym minusem takiej metody jest mała wydajność, a co za tym idzie wyższa cena produktu. Wydaje mi się jednak, że jeżeli naprawdę zależy nam na używaniu dobrego, czystego i zdrowego produktu, warto wydać tych kilka złotych więcej. 


Jeżeli obawiamy się, że nie zdążymy zużyć całego oleju pamiętajcie, że można go stosować:

- do skóry twarzy
- ciała
- włosów
- paznokci

Może być on stosowany solo albo dodawany do ulubionego kremu czy maski.

Mój olej zakupić można na stronie OptimaPlus Znajduje się tu szeroki wybór naturalnych produktów,  przeznaczonych zarówno do użytku zewnętrznego jak i wewnętrznego. Ale zobaczcie sami.


Wracając do olejku, podobnie jak opisywany przeze mnie olej ze słodkich migdałów klik , posiada on buteleczkę wykonaną z ciemnego szkła, które dodatkowo zabezpiecza je przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Sama w sobie buteleczka jest bardzo prosta ale i poręczna. Pod nakrętką znajduje się korek- kropelka, przez którego nie leci od razu za dużo oleju.W konsystencji jest on gęstawy, ma leciutko żółtawą barwę oraz niezwykle subtelny zapach. Bardzo szybko się wchłania, pozostawiając skórę przyjemnie nawilżoną ale nie lepką. 


To mój kolejny produkt z tej firmy i jestem ogromnie zadowolona. Szczerze wszystkim polecam!


Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka