Wiosna mlekiem pachnąca. Tuberose, NOU


Wiosna to dla mnie symbol lekkości, subtelności i delikatności. Pastelowe odcienie i gęsto pokryte kwiatami drzewa. Wiosna jest dla mnie czasem nadziei i wyciszenia. Wraz z tą porą roku zmieniam swoją garderobę, stosuję inną kolorystykę makijażu i dobieram inną grupę zapachową perfum.

Lżejsze i łagodniejsze akordy idealnie wpisują się w moje założenia i chętniej sięgam także po mgiełki do ciała. 


Jakiś czas temu opisywałam Wam męskie perfumy Woody oraz moje ulubione kwiaty frezji zamknięte w szklanym flakonie firmy Nou. Dziś w ofercie znajduje się nowy bukiet zapachowy Tuberose. Dostępny jest on w dwóch wariantach: jako perfumy oraz mgiełka.


NUTY ZAPACHOWE TUBEROSE:

  • nuta głowy: mleko
  • nuta serca: tuberoza, ylang-ylang, jaśmin
  • nuta bazy: drzewo sandałowe, wanilia, białe piżmo

Uwielbiam opisy producenta, które niezwykle oddziałują na wyobraźnię.


Nim w pełni poznasz tuberozowy ogród , zaintryguje cię delikatny i subtelny zapach mleka. Otuli ciepłym i aksamitnym woalem, byś poczuła się spokojna i bezpieczna. Uczucie relaksu spotęgują wonie białych kwiatów, tuberozy i jaśminu, którym towarzyszą słodkie nuty ylang-ylang. Są zapowiedzią akordów, które niebawem pojawią się na horyzoncie. Z niecierpliwością oczekuj drzewa sandałowego, wanilii i białego piżma, które pięknie zwieńczą kwiecisty bukiet. Lekka, pełna subtelnych zapachów białych kwiatów, którym towarzyszą słodkie akordy drzewa sandałowego, wanilii i białego piżma. Idealnym uzupełnieniem wody perfumowanej z tej gamy jest mgiełka.

Opakowanie mgiełki NOU  Tuberose


Plastikowa, owalna i transparentna buteleczka o pojemności 200ml kryje w sobie magiczną woń. Na opakowaniu znajduje się naklejka z nazwą zapachu i firmy a przy tym ozdobiona jest delikatną, kwiatową grafiką. Pod czarną zatyczką znajduje się równie czarny rozpylacz. Jest on delikatnie wyprofilowany, dzięki czemu palec wygodnie uwalnia zapach. To, co jest tu bardzo ważne to jego działanie. Równomiernie rozpyla tytułową mgiełkę, nie tworząc strug i niechcianych kropli. Buteleczka jest na tyle szczelna, że w przypadku jej leżącej pozycji nic nie wycieka i się nie wylewa.

Kiedy znamy już główny skład i opakowanie, pora na sam zapach. 


Jaka jest więc Tuberose?

Bez wątpienia dużym dla mnie zaskoczeniem jest nuta mleka. Jaśmin, wanilia i pozostałe białe akordy tworzą niezwykle finezyjną kompozycję. Jest ona kwiatowa, orzeźwiająca, ale niespecjalnie słodka. Zapach delikatnie ewoluuje i należy bardziej do blisko skórnych a przy tym utrzymuje się z pewnością około 4 godzin, a na ubraniach zawsze dłużej. 

Cena takiej mgiełki to koszt około 25zł/200ml oraz 69zł/50ml perfum.

NOU, Rose Patchouli, woda perfumowana dla kobiet, 50 ml | Drogeria ...

Znacie ten zapach? Co sądzicie o mleku jako nucie zapachowej? Stosujecie mgiełki czy tylko perfumy? 

Dziękuję Redakcji ONLY YOU za możliwość przetestowania produktu :)3 Komentarze