Ducray Ictyane Nutri UV Krem o bogatej konsystencji SPF30

Krem Ducray do pielęgnacji na dzień jest dopełnieniem mojego dobowego rytuału. O nocnej pielęgnacji przeczytacie TUTAJ


Cenię sobie kremy do twarzy, których pielęgnacja podzielona jest na porę dnia ponieważ działanie jest komplementarne a skład nieco inny. Wieczorem mogę nałożyć na skórę coś bardziej tłustego i treściwego, co z kolei nałożone rano przed makijażem znacząco obniży,o by jego jakość i trwałość.

Ducray Ictyane Nutri UV Krem o bogatej konsystencji SPF30 

Ducray dzień w odróżnieniu od opisywanego wcześniej kremu na noc ma znacznie lżejszą formułę,  pomimo, że w dotyku sprawia wrażenie tłustego i mocno skondensowanego. Bardzo dobrze współgra z podkładami różnych firm, nie obniża trwałości, nic się nie roluje, nie tworzą się plamy. Z uwagi jednak na swój poziom tłustości i pozostawiania delikatnego filmu na twarzy wymagane jest wykończenie makijażu pudrem matującym.

Aplikowany na niego bezpośrednio podkład fajnie się ślizga nie pozostawiając przy tym smug. Samo jednak rozsmarowywanie kremu na czystej skórze wydaje mi się lekko oporne. Buzia jest po nim gładka, bardzo dobrze nawilżona, mięciutka i elastyczna.


Dodatkowym atutem tego kremu jest filtr UV 30.

Nie doszłam jeszcze do końca opakowania ale jestem niemal pewna, że kończąc produkt będę zmuszona rozciąć tubkę aby wydobyć nie wyciśnięty krem.  Z tego też względu wersja na noc odpowiada mi bardziej, ponieważ jest zamknięta w szklanym słoiczku, co bardzo sobie cenie.

Obie wersje zapachowo inspirowane są Chanel no5. Pachną ładnie, subtelnie ale i delikatnie a zapach nie utrzymuje się długo na skórze.

Ogólnie jestem zadowolona z tych kremów.


Opis producenta:

24h aktywnego odżywienia. Komfort i ochrona. Skuteczność ICTYANE NUTRI UV kryje się w oryginalnym połączeniu składników aktywnych, Acefylline® i oleju abisyńskiego, których działanie ma na celu pobudzić skórę do syntezy jej własnych lipidów i naturalnych czynników nawilżających. System filtrów SPF30 chroni przed stresem oksydacyjnym, wywoływanym promieniowaniem UV. Bogata i niewidoczna formuła, bez tłustego filmu na skórze. 

Cena: ~65zł/40ml

3 Komentarze