Magia kolorów z Sensique, Color - lakiery do paznokci

Dzień dobry kochani😊 

Ostatnie tygodnie, czas kwarantanny to również wakacje dla mojego ciała. W tym okresie zrezygnowałam z makijażu, lakierów do paznokci i stylizowania włosów. Postawiłam za to bardzo mocno na pielęgnację i regenerację. 

Bardzo długi czas nosiłam hybrydę. Po jej samodzielnym zdjęciu wraz z początkiem kwarantanny, paznokcie pomału wracają do normy. Były bardzo miękkie i jak zawsze rozdwajające się. Nie są jeszcze na tyle „do ludzi” by móc Wam zaprezentować kolory lakierów.


Sensique Color with tefpoly 

Te lakiery znacie już z innych moich wpisów. Ich nowoczesna formuła z tefpoly® (bez toluenu i formaldehydu) przedłuża trwałość lakieru, pogłębia intensywność koloru i zapewnia efekt szklanego połysku.


Buteleczki są wąskie, obłe i długie. Nie inne są załączone pędzelki. Włosie prosto ścięte, elastyczne i trzymające swój kształt. 


We wpisie znajdują się kolory:

236 CRANBERRY
Kolor nazwano jako żurawinowy. W rzeczywistości ma wiele wspólnego z kolorem świeżych owoców ale i przerobionych, gotowych do spożycia ze słoiczka. Jest to elegancka czerwień, ale nie taka strażacka i krwista lecz nieco bardziej stonowana.


237 RUBY LEAVESMagia rubinu to również bardzo elegancka i klasyczna propozycja kolorystyczna. Kolor można zaliczyć do odcieni bordo ale nie tak ciemnych jak owoc wiśni.

240 WILD GRAPES 


 
Bardzo podoba mi się ten kolor - dzikie winogrona. Zdjęcia nie oddają jego prawdziwego oblicza. Jest to lakier z mocno zmielonymi, opalizującymi drobinkami. Bazuje on na pograniczu granatu i ciemnego fioletu. 

 

241 BLUE SKYNiebieskie niebo ma w sobie również zmielone mikro drobinki, które jednak w odróżnieniu od wcześniejszego koloru są raczej perłowe. Ten lakier miał według mnie gorsze krycie niż poprzednie z wymienionych.

 

242 WALK IN THE WOODSSpacer po lesie określiłabym jako kolor bardzo ciemnej, zgniłej zieleni, khaki czy kolor mchu porastającego drzewa z mikro złoto-pistacjowymi drobinkami. Całość tworzy nieco dwuwymiarowy efekt.


Z jakości lakierów zawsze byłam zadowolona. W konsystencji są bardziej rzadkie ale nie rozlewają się poza skórki. Trwałość lakieru na płytce zależy u mnie głównie od kondycji paznokci, bowiem, kiedy bardzo się rozdwajają i pękają tak i lakier odpryskuje. Przy zregenerowanej płytce kolor trzyma się u mnie około 5 dni co stanowi u mnie bardzo dobry wynik. Lakiery nie odbarwiają płytki, dość szybko wysychają przy aplikowaniu cienkiej warstwy i nie tworzą smug. Do uzyskania zadowalającego mnie efektu nakładam 3 warstwy.


Jakie są Wasze ulubione kolory? Wolicie jasne czy ciemniejsze? Matowe czy ze szklanym efektem? A może brokatowe? 

Sisters Nails: ELEGANCJA Z LAKIERAMI SENSIQUE NR 191, 192, 196 

Sensique to marka własna Drogerii Natura i tam też możecie zakupić ich kosmetyki. Zapisując się do newslettera otrzymacie 5% zniżki !
Natura - Galeria Młociny
3 Komentarze