Fenomenalna witamina C w pomarańczowej odsłonieDzisiejszy wpis poświęcony jest dwóm kosmetykom z serii Fenomen C, firmy Perfecta. Wśród moich kosmetyków do pielęgnacji swoje miejsce znalazł:

- krem nawilżający na dzień i na noc,


- booster


Uwielbiam produkty nawilżające, ponieważ bardzo nie lubię efektu spiętej skóry na twarzy.
Fenomen C, zachęciło mnie do zakupu głównie z uwagi na silnie nawilżające działanie a także wspomagające, wyrównujące koloryt, energetyzujące oraz detoksykujące.


Kolorem przewodnim opakowania jest oczywiście kolor pomarańczowy, kojarzący się z energią, słońcem a także witaminą C, która zawarta jest w cytrusach.


Oba kosmetyki zapakowane są w dosyć sztywne, kartonowe, błyszczące i pomarańczowe opakowania ze złoto- biało- granatowymi elementami,  na których widnieją szczegółowe informacje na temat produktu.

To, co dla mnie jest bardzo dużym plusem, to szklane opakowanie samego kosmetyku. Co prawda kremy w szkle jest cięższy niż w plastikowym pojemniczku i nie chętnie noszę go w torebce, ale na półce prezentuje się świetnie a dodatkowo nie zachodzą żadne szkodliwe reakcje z opakowaniem.

Perfecta, Fenomen C, krem energia i detox, głębokie nawilżenie, na dzień i na noc, 30+, SPF 6, 50 ml


Krem o wyjątkowej, bardzo lekkiej konsystencji „cream to water”. Daje skórze natychmiastowe odczucie odświeżenia i lekkości. Polecany jest do pielęgnacji skóry wymagającej energizacji, detoxu i głębokiego nawilżenia. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż. Rekomendowany do całorocznej, codziennej pielęgnacji każdego typu cery powyżej 30. roku życia.

SkładKosmetyk występuje też w przedziałach wiekowych: 40+, 50+, 60+
Wchłania się on dobrze, a efekt jaki uzyskujemy bezpośrednio po aplikacji to półmat. Choć konsystencję ma lekką i kremową, tak na dłoniach, pod wpływem ciepła rozpuszcza się, co ładnie widać na zdjęciu.


Zapach ma bardzo delikatny i przyjemny. Krem stosuje zarówno na noc jak i na początek dnia, pod makijaż. Zaraz po jego nałożeniu aplikuję booster a następnie podkład.


Perfecta, Fenomen C, booster wyrównanie kolorytu, nawilżenie i odżywienie, na dzień i na noc, 15 ml


Booster o wyjątkowej, ultra lekkiej konsystencji „serum to water”. Daje skórze natychmiastowe odczucie odświeżenia i lekkości. Polecany jest do pielęgnacji skóry wymagającej wyrównania kolorytu, nawilżenia i odżywienia. Stanowi doskonałą bazę pod makijaż. Rekomendowany do całorocznej, codziennej pielęgnacji każdego typu cery w każdym wieku lub jako okresowa intensywna kuracja. Booster polecany jest do stosowania pod lub na krem pielęgnacyjny FENOMEN CTH.

Skład


Kosmetyk ma konsystencję niezwykle delikatną, kremowo – żelową, ale na tyle zwartą,  że nie spływa między palcami. Aplikujemy go za pomocą szklanej pipety. 


Wchłania się on błyskawicznie i nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze. To, co bardzo mnie zaskoczyło, to pomarańczowy kolor produktu, co wyjątkowo mi się podoba.


Wszystkie kosmetyki dobrze ze sobą współgrają a nałożony na nie podkład nie roluje się i nie tworzą się nieestetyczne zacieki. Poziom nawilżenia jest na naprawdę wysokim poziomie i jestem z tego duetu bardzo zadowolona.


A co Wy myślicie o tych kosmetykach?

Lubicie pielęgnację koncernu Dax Cosmetics?Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka