Sól karnalitowa z Morza Martwego, Silcare

Kończący się sezon wakacyjny sprzyja myśleniu o morzu, słońcu, gorącym piasku.. Nie można jednak zapomnieć o tym, że o ciało należy dbać cały rok.
Produktem, który nawiązuje do mojej ulubionej pory roku, czyli lata, jest sól karnalitowa z Morza Martwego firmy Silcare.


Czym jest tak naprawdę sól karnalitowa?
Jest to inaczej sól magnezowo- potasowa o wyjątkowo silnych właściwościach regenerująco odżywczych. Te specjalne sole krystalizowały z wód Martwego Morza w procesie jego parowania przez co zawierają kombinacje magnezu, wapnia, potasu i wiele korzystnych dla życia minerałów.Kąpiel w soli  z Morza Martwego oczyszcza skórę i wydala z niej szkodliwe substancje. Charakteryzuje się zupełnie innym składem oraz właściwościami od powszechnie znanej soli kuchennej. Głównym związkiem chemicznym jest karnalit, czyli uwodniony podwójny chlorek potasu i magnezu.


Opis producenta
Zdrowie, witalność i piękno

Sól z Morza Martwego do kąpieli za sprawą bogatego składu posiada wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne. Minerały z Martwego Morza dodają cerze świeżości, witalności i blasku, nawilżając ją i oczyszczając, przez co pozostaje miękka i delikatna. Kąpiel z dodatkiem soli ułatwia odprężenie ciała, rewitalizuje skórę nadając jej niepowtarzalną gładkość. Po kąpieli staje się elastyczna, przyjemna w dotyku oraz wyraźnie odżywiona. Nie narusza ona naturalnego pH skóry a przy prawidłowym stosowaniu zagwarantuje skórze doskonałą ochronę.
Sól nadaje się idealnie dla wrażliwej skóry z tendencjami do zapaleń. Zawartość minerałów z Morza Martwego uzupełnia straty w skórze przy częstym myciu.


CECHY:
• bogata w cenne pierwiastki i minerały: magnez, potas, wapń, żelazo, chrom, mangan i cynk
• wysoko zmineralizowana
• w 100% naturalna, bez barwników i kompozycji zapachowych
• idealna do kąpieli odprężających
• nie narusza naturalnego pH skóry

DZIAŁANIE:
• rewitalizuje i uelastycznia skórę
• oczyszcza, nawilża i pielęgnuje

Przeciwwskazania do kąpieli solankowych: choroby naczyń wieńcowych, nadczynność tarczycy, czynna gruźlica, ciąża, nadciśnienie. Tylko do użytku zewnętrznego. Chronić przed wilgocią.


Sól z Morza Martwego można stosować w następujących przypadkach:


Trądzik
Składniki zawarte w soli przenikają głęboko w skórę odżywiając ją i regenerując jej komórki. To właśnie tam zapobiegają rozwojowi bakterii ropotwórczych. Dodatkowo, składniki soli normalizują proces wytwarzania łoju przez skórę.

Kąpiel całego ciała
rozpuść 250 g Soli z Morza Martwego w 1 litrze gorącej wody. Roztwór wlej do wanny wypełnionej wodą o temperaturze 37 stopni (max).
Kąpiel powinna trwać 15 minut, po tym czasie należy spłukać całe ciało letnim prysznicem.

Atopowe zapalenie skóry
Należy stosować kąpiel całkowitą w Soli z Morza Martwego 4 razy w tygodniu. Sól z Morza Martwego rozpuść w 1 litrze gorącej wody, następnie roztwór wlać do wanny z wodą o temp. max. 37C. Chore miejsca należy masować delikatnie aby rozpuszczony roztwór szybciej przenikał do krwiobiegu wówczas działanie będzie szybsze i skuteczniejsze. Dodatkowo należy stosować naturalne masła lub oleje.
Najlepszy będzie olej ze słodkich migdałów, olej z pestek moreli, masło shea.


Sól na schorzenia stawów
Należy stosować kąpiel z soli z Morza Martwego, 3 razy w tygodniu przez 4 tygodnie.
Dodatkowo dolegliwości stawów pozwalają złagodzić okłady z błota z Morza Martwego bogatego w minerały jak również z dodatkiem alg i innych składników odżywczych. W przypadku problemów reumatycznych można zastosować podgrzane błoto co pomoże szybciej zadziałać przeciwbólowo i rozkurczowo.

Kaszel
Dzięki wdychaniu naparu sporządzonego do kąpieli z Soli Morskiej, uwalniamy drogi oddechowe od zalegającego w nich nadmiernego śluzu. Napar wdychać 2 razy dziennie, można dodać kilka kropli olejku eterycznego.

Cellulitis
Składniki mineralne Soli z Morza Martwego przenikają głęboko do tkanki podskórnej. Ułatwiają wyprowadzenie z niej zmagazynowanej tam wody. Wraz z wodą usuwane są szkodliwe produkty przemiany materii, które nie zostały strawione. W walce z cellulitem sprawdzają się kąpiele całkowite. Przed kąpielą należy pobudzić krążenie krwi wykonując peeling pod prysznicem jako wstępny zabieg przed kąpielą. Dzięki temu zostaną usunięte martwe komórki, a składniki mineralne zawarte w soli zadziałają szybciej.
Następnie zanurzyć ciało w kąpieli solnej na 15-20 minut. Woda nie powinna być gorąca! Po tym czasie dokładnie spłukać ciało zimną wodą, szczególnie miejsca objęte cellulitem.
Skórę osuszyć ręcznikiem i wmasować olej z alg lub masło kokosowe.


Sól zamknięto w plastikowym, okrągłym opakowaniu z czarną nakrętką. Całość zdobi podstawowa część tekstu oraz logo firmowe. Sól wielkościowo jest większa od standardowej, ale takie właśnie dużo bardziej mi odpowiadają. Jest dość ostra a dzięki temu skutecznie usuwa martwy naskórek i pobudza krążenie. Sól sprawia wrażenie lekko wilgotnej, czy lekko oleistej. Za takie wrażenie oleistości jest odpowiedzialny magnez – zawarty w dużej ilości w soli a to dodatkowo nawilża naskórek.


Dla osób, które preferują sole drobnoziarniste mam dobrą wiadomość, bowiem firma ma także taką w swojej ofercie, jak również sole zapachowe. Więcej tutaj 


Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka