Czystek w domu, w pracy i podróży. Nomak.pl

Dzień bardzo dobry wszystkim!

Dziś przychodzę do Was z małą porcją zdrowych, naturalnych nowości.
Nie będzie o kosmetykach a o pielęgnacji od wewnątrz czyli herbatce, o której Wam miałam już okazję wspomnieć. Czystek bo to o nim mowa ma działanie uodparniające, przeciwzapalne i wzmacniające.  


Tym razem w mojej szafce z herbatą pojawił się czystek w torebkach. Jest to wygodna alternatywa dla sypanego suszu, który nie zawsze możemy łatwo zaparzyć. A tak, do torebki, do pracy, w podróż.


W ramach przypomnienia, czystek rośnie w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji i Turcji, na glebach bogatych w magnez. W 1999 został okrzyknięty europejską rośliną roku. Jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli. Zawiera także taniny, cyneol, limon oraz eugerol.


Działanie
-  uodparniające
-  antyhistaminowe
-  antybakteryjne, antygrzybiczne, antywirusowe
-  przeciwzapalne
-  zwalcza drobnoustroje
-  silnie antyoksydacyjne, odmładzające, witalizujące
-  neutralizuje wydzielane zapachy
-  wspomaga higienę jamy ustnej
-  wybiela zęby
-  alkalizujące na organizm


Pomaga w walce z alergiami, trądzikiem, łupieżem, łuszczycą oraz innymi schorzeniami bakteryjnymi. Zwalcza symptomy infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, grzybicy paznokci i skóry. Leczy opryszczki, egzemy. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.
Ma ogromną  zdolność do wyłapywania wolnych rodników i  do obniżania aktywności kolagenozy przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm. Regularne picie naparu przyniesie ulgę osobom o wzmożonej potliwości.

Jest naturalnym środkiem przeciwko grypie a także wspomaga leczenie  boreliozy czy nowotworów nie wywołując żadnych skutków ubocznych. Można stosować czystka również u zwierząt domowych w celu ochrony przed pchłami czy kleszczami.  

Napar z czystka śmiało zastępuje drogeryjne płyny do higieny jamy ustnej a przy okazji rozpuszcza bakteryjny biofilm na płytce nazębnej powodując jednocześnie ich wybielenie.

Jego  antyoksydacyjne działanie jest trzykrotnie mocniejsze od zielonej herbaty i ośmiokrotnie mocniejsze niż działanie witaminy C

Jak pić czystka?


Najlepiej codziennie i regularnie. Pierwsze efekty działania możemy zaobserwować już po tygodniu picia.  1 torebkę czystka zalewamy 200ml wrzątku i czekamy ok. 5 min aż się zaparzy. Znakomicie smakuje z dodatkiem miodu i soku z cytryny co działa bardzo rozgrzewająco i orzeźwiająco.


Herbatkę możemy zakupić w formie sypkiej bądź w torebkach w  sklepie internetowym nomak.pl Bardzo szybka, sprawna, miła i rzetelna obsługa. Produkt w 100% bioekologiczny. 


Koniecznie go wypróbujcie bo działa cuda!

Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka