Cukierki, sakiewki a może gazetowe kule?! czyli świąteczne pakowanie prezentów

Nadchodzi piękny świąteczny czas a wraz z nim cudowne ozdoby, kolorowe światełka i bałwanki a wszystko to przenosi nas w magiczną krainę. Na ulicach wszędzie panuje wesoła atmofera, w sklepach coraz ciaśniej a pułki uginają się od ciężaru przeróżnych ozdób.

Pomysłów na udekorowanie domu i prezentów jest wiele. Nie potrzebujemy jednak specjalnie chodzić do sklepu i wydawać wielu pieniędzy aby zrobić wrażenie na bliskiej nam osobie. Wystarczy rozejrzeć się wokół.
Przygotowałam krótki opis jak zapakować ładnie prezent w pudełku a także zebrałam przykładowe wariacje dekoracje:) mam nadzieję, że pobudzi to Waszą kreatywność i sami wyczarujecie coś równie pięknego.


Będziemy potrzebować: papieru ozdobnego, ołówka, linijki, taśmy klejącej i nożyczek

  1. Aby owinąć nasze pudełko, rozłóż papier ozdobny na czystej i płaskiej powierzchni tak, aby wewnętrzna część (biała) znajdowała się przodem do nas. Nie zapomnij o usunięciu ceny z prezentu
  2. Ułóż pudełko na papierze i owiń je tak aby brzegi papieru zachodziły na siebie co najmniej 5 cm. Sprawdź czy po bokach jest wystarczająca ilość papieru aby zakryć pudełko
  3. Jeśli widzisz nadmiar papieru, zaznacz ołówkiem miejsce, w którym trzeba odciąć.  Stwórz linię za pomocą linijki i ołówka a następnie odetnij
  4. Jedną ze stron papieru zagnij na długości tak aby zachodziła na bok pudełka a następnie przyklej taśmą klejącą. Podobnie zrób z drugiej strony ale brzeg papieru zawiń do środka na ok. 2 cm tak aby całość wyglądała estetycznie i również przyklej. Tu najlepiej wyglądałaby taśma dwustronna.
  5. Teraz boki pudełka. Prawą i lewą cześć papieru zagnij do środka tak, aby uformowały nam się od góry i dołu trójkąty z  papieru. Sklej je ze sobą a następnie złóż pozostałe dwa ale zawiń wierzchnią część tworząc zakładkę niwelując tym samym ewentualną widoczność nierówno ściętego papieru. Powtórz czynność z drugiej strony
  6. Ustaw pudełko klejonymi częściami u dołu. Przeciągnij z obu stron wstążkę tak aby skrzyżować ją na środku długości dłuższego boku w kierunku krótszych
  7. Zawiąż supeł a wiszące wstążki przeciągnij od spodu nożyczkami aby nadać im skrętu lub zawiąż kokardkę
http://stylowi.pl/2060565

Tak zapakowany prezent stanowi bazę do dalszego dekorowania.
Do naszej tasiemki przyczep dużą kokardę, bombki, kawałki igliwia, czekoladowego mikołaja, pierniki, albo świąteczną zawieszkę. Równie dobrze możesz nakleić dużą literkę oznaczającą osobę obdarowywaną, choinki, bałwanki, wełniane pompony.
Najefektowniej wyglądają błyszczące, gładkie papiery ozdabiane grubymi kokardami. Można także skorzystać z matowego papieru a następnie błyszczącej folii przeźroczystej. Polecam łączenie kolorów granatowego, czerwonego, złotego i zielonego.

http://ribbons.com/three-elegant-ways-to-decorate-gifts-with-feathers/

http://www.jempp.com.au/adding-value-to-your-corporate-christmas-gifts

www.pinterest.com

http://diyblog.pl/pakowanie-prezentow-diy/

    
http://www.mamasstyle.com/category/celebrations/mothers-fathers-day/


http://fashionelka.pl/jak-oryginalne-zapakowac-prezent/

http://muramur.ca/decoration/emballage-cadeau-original

 http://fashionelka.pl/jak-oryginalne-zapakowac-prezent/


http://fashionelka.pl/jak-oryginalne-zapakowac-prezent/


Jeśli nasz prezent jest lekki i ma nieregularne kształty a nie chcemy korzystać z pudełka możemy także owinąć go podobnie, jak są zapakowane cukierki ( sprawdzi się w przypadku bardziej leżących rzeczy np. ubrania) lub sakiewki (stojące przedmioty). Tu po prostu owijamy i związujemy, ale zrezygnujmy już z dużych kokard bo łatwo już o przerost formy nad treścią. Do wiązania zaproponowałabym rafię lub cienki sznureczek.

http://zrobiszsam.muratordom.pl/galeria/zdjecie_jak-zapakowac-pike,16_398_2708.html

Żartownisie mogą zapakować swój prezent w gazetę
Większe podarunki możemy także włożyć do kosza wyściełanego papierem lub materiałem a drobne np. do szkatułki czy innego ozdobnego pojemniczka. Tu najlepiej sprawdzi się biżuteria. 
A tradycyjną torebeczkę można wzbogacić o rogi, wąsy, ogonki:)

http://stylowi.pl/345011

Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka