Przygoda z akupresurą, czyli jak żyć zdrowiej i mniej boleśnie

 Witajcie!

 

Bardzo dawno mnie tutaj nie było ale czuję, że powinnam to zmienić. 

Wokół mnie tyle się dzieje; praca, dom, zdrowie. Nawiązując do tego ostatniego mam od dłuższego czasu problemy z kręgosłupem. Wielogodzinne siedzenie przed komputerem nie sprzyja poprawie.


Oczywiście rehabilitacja okazała się konieczna, niemniej domowe ćwiczenia są wskazane. 

Próbuję różnych rzeczy, od jogi, przez ćwiczenia na kręgosłup po nowości. Choć akupresura jest w Chinach znana od tysięcy lat, tak ja poznałam ją właśnie niedawno.

O ile akupunktura polega na nakłuwaniu igłami, tak akupresura to uciskanie  różnych punktów na ciele. 

Im bardziej spięte mięśnie, tym większy może być subiektywny ból przy ich rozmasowywaniu. Ale przynosi to pozytywne efekty tj.:

pomaga w walce z nadciśnieniem, obniżoną odpornością, krążeniem krwi, migrenami, zapaleniem zatok, napięciem mięśniowym i stresem, bezsennością i przemęczeniem.

Poprzez ucisk stymulowane są tkanki i przyspiesza krążenie krwi  a dzięki temu organizm staje się bardziej dotleniony a mięśnie rozluźnione.

Oczywiście jako osoba niezależna chętnie sięgnęłam po matę do akupresury, bowiem mogę z niej korzystać w dowolnym miejscu i czasie. Po prostu układam matę na podłodze i kładę się na niej na około 20minut.

Początkowo czuć mocne klucie, następnie w miarę oswajania się z odczuciami i rozluźniania na macie pojawia się uczucie przypominające gorąco.

Mata, jaką wybrałam to Mata do akupresury Akumata Soft, wykonana z naturalnej bawełny i posiadająca ostre wypustki. Jest to mata z certyfikatem medycznym o kolcach wytworzonych z tworzywa ABS. Wybrałam kolor miętowy, który jest niezwykle uroczy.

Mata ma wymiar 72x42 cm a w skład zestawu wchodzi także podłużna poduszka, która może być stosowana jako masażer ciężej dostępnych miejsc (np kark albo brzuch) a także worek. 

Regularne stosowanie maty z kolcami usprawni funkcjonowanie układu oddechowego i sercowo naczyniowego oraz pomoże pozbyć się męczących bólów kręgosłupa.


Na rynku dostępnych jest wiele różnych firm, jednak ja swoim wyborem kierowałam się jakością, składem wykonania oraz ceną. Akumata spełnia moje oczekiwania a Was odsyłam do zapoznania się z ich szeroką ofertą i życzę dużo zdrowia!

Kursy dla Fizjoterapeutów - Acus Med Szkolenia

8 Komentarze

  1. super artykuł - maty oczywiście używam regularnie :)

    OdpowiedzUsuń