Czystek i jego cudowne właściwości- jakość płynąca z natury

Witajcie !!!

Dzisiaj będzie o naturalnej pielęgnacji inaczej, czyli o tym, jak dbanie o urodę i zdrowie wspomóc działaniami od wewnątrz. Mam nadzieję, że Was zainteresuję.

Pogoda za oknem w kratkę, kilka ciepłych promieni słońca daje nam wielką nadzieję na powrót pełnego lata za którym tak bardzo tęsknimy w tym deszczowo burzowym klimacie ostatnich dni.

Dzisiejszy post jest o czystku, czyli roślinie wyglądem przypominającej mak w kolorze dzikiej róży lub bieli. Ta niepozorna roślina może zdziałać bardzo, bardzo wiele.


Czystek rośnie w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji i Turcji, na glebach bogatych w magnez. W 1999 został okrzyknięty europejską rośliną roku. Jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli. Zawiera także taniny, cyneol, limon oraz eugerol.


Działanie
-  uodparniające
-  antyhistaminowe
-  antybakteryjne, antygrzybiczne, antywirusowe
-  przeciwzapalne
-  zwalcza drobnoustroje
-  silnie antyoksydacyjne, odmładzające, witalizujące
-  neutralizuje wydzielane zapachy
-  wspomaga higienę jamy ustnej
-  wybiela zęby
-  alkalizujące na organizm


Pomaga w walce z alergiami, trądzikiem, łupieżem, łuszczycą oraz innymi schorzeniami bakteryjnymi. Zwalcza symptomy infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, grzybicy paznokci i skóry. Leczy opryszczki, egzemy. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.
Ma ogromną  zdolność do wyłapywania wolnych rodników i  do obniżania aktywności kolagenozy przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm. Regularne picie naparu przyniesie ulgę osobom o wzmożonej potliwości.

Jest naturalnym środkiem przeciwko grypie a także wspomaga leczenie  boreliozy czy nowotworów nie wywołując żadnych skutków ubocznych. Można stosować czystka również u zwierząt domowych w celu ochrony przed pchłami czy kleszczami.  

Napar z czystka śmiało zastępuje drogeryjne płyny do higieny jamy ustnej a przy okazji rozpuszcza bakteryjny biofilm na płytce nazębnej powodując jednocześnie ich wybielenie.

Jego  antyoksydacyjne działanie jest trzykrotnie mocniejsze od zielonej herbaty i ośmiokrotnie mocniejsze niż działanie witaminy C.



Jak pić czystka?

Najlepiej codziennie i regularnie. Pierwsze efekty działania możemy zaobserwować już po tygodniu picia. Spożywamy jako napar lub odwar. Znakomicie smakuje z dodatkiem miodu lub soku z cytryny.


Napar: Wersja polecana w profilaktyce. 

1 łyżeczkę suszu z  czystka zalewamy litrem wrzątku  i trzymamy pod przykryciem ok. 10 min. Jedną porcję herbatki możemy zaparzać nawet 4 razy, co pozwala nam na wydobycie z niej wszystkich drogocennych składników. 

Odwar: Ta wersja polecana przy ciężkich dolegliwościach o charakterze przewlekłym. 

Ok. 10 g czystka zalewamy 250ml wody, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy 5 min. Następnie odstawiamy do ostudzenia na 20 min. Taki odwar stosuje się zewnętrznie – okłady, płukanki, przemywanie oraz wewnętrznie 100 ml 3-4 razy dziennie (wszelkie stany zapalne, borelioza, nieżyt jelit i żołądka itd.), a także do lewatyw (doodbytniczo 150-200 ml). 


Herbatkę możemy zakupić w formie sypkiej bądź w torebkach w  sklepie internetowym nomak.pl Bardzo szybka, sprawna, miła i rzetelna obsługa. Produkt w 100% bioekologiczny. 


Koniecznie go wypróbujcie bo działa cuda!


1 Komentarze

  1. Tyle dobrego słyszę na temat czystka, że w końcu muszę go zakupić. Zobaczymy czy rzeczywiście tak dobrze wpływa na organizm i czy przyzwyczaję się do jego smaku. Podobno nie jest zbyt przyjemny w piciu ;)

    OdpowiedzUsuń