Jak dłużej cieszyć się zapachem perfum?

Zdecydowana większość kobiet uwielbia perfumy, ich zapach, piękne kolorowe flakony i trwałość. Perfumy pełnią w życiu o tyle ważną rolę, że dopełniają naszą stylizację, dodają pewności siebie i wyrafinowania. Wiele kobiet, które zapomną użyć perfum danego dnia czują się jakby nago. To poprzez zapach możemy zostać zapamiętani a perfumy, które wybieramy zdradzają cechy naszego charakteru. Chyba nikt nigdy nie przejdzie obojętnie obok osoby, wokół której roztacza się przepiękna woń czy aromatyczny szal. Jak zatem sprawić, by nasz ulubiony zapach był dłużej odczuwalny?


Jakie obszary najdłużej trzymają woń perfum?!

Jeśli zależy Ci na przedłużeniu trwałości zapachu, aplikuj je wszędzie tak, gdzie jest najlepiej wyczuwalny puls. Do tych obszarów należy szyja, nadgarstki, załamanie łokcia oraz za uszami. Dzieje się tak dlatego, że skóra w tych miejscach jest dużo cieńsza, a pulsująca krew dodatkowo wzmaga intensywność cząsteczek zapachowych poprzez wytwarzane ciepło. Kolejnym trikiem jest posmarowanie pulsujących miejsc odrobiną wazeliny kosmetycznej albo bezzapachowego olejku. Działają one jako nośnik nut zapachowych.


Kiedy używać perfum?!

Najczęściej popełnianym przez nas błędem jest psikanie się perfumami bezpośrednio przed wyjściem, kiedy już jesteśmy ubrane. Robimy tak, bo chcemy aby zapach był trwalszy i dłużej się utrzymywał. Substancje zapachowe perfum aktywują się pod wpływem ciepła, dlatego właśnie najlepiej aplikować je bezpośrednio na skórę.  Trzeba też pamiętać, że w składzie perfum znajdują się olejki oraz alkohol, które mogą zniszczyć nasze ubrania. Poprzez bezpośredni kontakt z materiałem alkohol może uszkodzić włókno a nawet odbarwić natomiast olejki pozostawią tłuste plamy. Jeśli ktoś jest fanem tylko jednego zapachu i chce by jego ubrania także miały aromat naszych ulubionych perfum, można nimi spsikać materiałowe elementy wieszaków. Wówczas w całej szafie uniesie się zapach i zniwelujemy ryzyko plam.


Jak wybierać zapachy?

Sklepowe półki uginają się od kolorowych butelek i pięknych zapachów. Strasznie ciężko jest nam znaleźć swój nowy ulubiony zapach a każdy z nich różni się nie tylko składem, wizualnymi efektami ale także intensywnością.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje koncentracji zapachów:

- perfumy
- wody perfumowane
- wody toaletowe

Te ostatnie utrzymują się najkrócej a ich intensywność jest najmniejsza.

Na samym początku aplikacji czujemy nutę głowy, następnie nutę serca a potem nutę bazową.

Nuta głowy to nasze pierwsze wrażenie zapachowe. Przeważnie jest to zapach ciężki, mdły albo mocno owocowy. Jest to zapach, który trwa najkrócej ( do ok. 15 minut) i niejednokrotnie po nim zrażamy się do jakiegoś nowego zapachu.

Nuta serca jest nutą środkową. Jest ona znacznie bogatsza w kompozycji i wyczuwalna może być nawet kilka godzin.

Nuta bazowa to zapach który towarzyszy nam przez resztę dnia. Zapachy dojrzewają, rozwijają się i tworzą właściwy bukiet aromatyczny.Co jeszcze jest ważne?!

Perfumy powinny być przechowywane w miejscu gdzie wilgotność powietrza nie będzie zbyt wysoka, podobnie jak temperatura a światło nie będzie zbyt intensywne. Najlepiej także wybierać perfumy w sprayu ponieważ dochodzi do nich ograniczona ilość powietrza i nie wietrzeją
Justyna Zybert Pro Make Up Artist © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka